Kalkulatory

Witamy w miejscu, gdzie zgromadziliśmy szereg narzędzi, które pomogą Ci w osiągnięciu i utrzymaniu zdrowego stylu życia poprzez świadome zarządzanie dietą i aktywnością fizyczną. Ta sekcja oferuje różnorodne kalkulatory zaprojektowane, aby ułatwić Ci zrozumienie i monitorowanie Twojego zapotrzebowania kalorycznego, wartości odżywczych, BMI, a także wielu innych ważnych wskaźników zdrowotnych. Oto kilka przykładów dostępnych narzędzi:

Kalkulator kalorii Respo:

“Kalkulator kalorii to świetne narzędzie, dzięki któremu dowiesz się, jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, wiek metaboliczny oraz idealna masa ciała. Kalkulator kalorii to podstawa, aby dobrać dietę idealnie dopasowaną do Ciebie!”

Źródło: Kalkulator kalorii Respo
Strona: https://centrumrespo.pl/kalkulator-kalorii/

Fabryka siły:

“Dowiedz się co to jest BMR kalkulator oraz o czym informuje współczynnik BMR. Poznaj swoje zapotrzebowanie energetyczne – i odżywiaj się tak jak należy. Trenując musisz zdawać sobie sprawę jakie jest Twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie oraz dieta. Do tego przyda Ci się licznik kalorii aby wiedzieć ile kalorii dziennie powinieneś spożywać a tabela kalorii, uświadomi Ci np. ile kalorii ma banan, pizza, chleb, bułka czy zupa. Tabele kalorii mogą się okazać niezwykle przydatne i pomocne – szybko wyszukasz potrzebny produkt i znajdziesz jego wartości odżywcze. Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne?”

Źródło: Fabrykasiły.pl.
Strona: https://www.fabrykasily.pl/bmr

SportMax.pl:

“Licznik kalorii
Znajmość BMR (PPM) – podstawowej przemiany materii oraz TMR (CPM) – całkowitej przemiany materii jest konieczne, by odpowiednio kształtować swoją sylwetkę, niezależnie czy chcemy schudnąć, przybrać na masie czy utrzymać wagę, zapotrzebowanie kaloryczne i jego obliczenie są podstawowymi czynnikami, które nam pomogą w osiągnięciu celu. Wartość BMR określa liczbę kalorii, którą organizm przeznacza w ciągu doby na podstawowe funkcje życiowe, podczas odchudzania nie powinniśmy spożywać mniej kalorii niż wynosi nasze BMR, może to przynieść wiele niepożądanych skutków, takich jak: znaczne osłabienie, zwiększenie kortyzolu, ból czy zawroty głowy, długotrwałe spożywanie zbyt małej liczby kalorii może doprowadzić do poważnych chorób. Drugą stroną medalu jest spożywanie zbyt dużej liczby kalorii, źle obliczony wskaźnik CPM i przesadzenie ze spożywanym jedzeniem może powodować nadmierne otłuszczenie, w tym organów wewnętrznych, dlatego tak ważne jest obliczenie dokładnego zapotrzebowania kalorycznego.”

Źródło: SportMax.pl
Strona: https://sklep.sport-max.pl/Kalkulator-zapotrzebowania-kalorycznego-clinks-pol-750.html

MaczFit:

“Co to jest zapotrzebowanie kaloryczne? Zapotrzebowanie kaloryczne organizmu to nic innego, jak nasze całkowite wydatki energetyczne w ciągu doby, na które składają się:

● podstawowa przemiana materii (PPM, BMR) – dzienna ilość kalorii potrzebna do podtrzymania podstawowych funkcji życiowych,
● termogeneza,
● aktywność fizyczna.

Jak najprościej obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne? Wypełnić puste pola w naszym kalkulatorze kalorii i kliknąć przycisk „oblicz”! Zanim jednak tego dokonasz, dowiedz się więcej na temat sposobów obliczania kalorii. Poznaj teoretyczne podstawy naszego kalkulatora żywieniowego!”

Źródło: MaczFit.pl
Strona: https://www.maczfit.pl/kalkulator/kalorii

Dietetyk Powszechny:

“Kalkulator zapotrzebowania kalorycznego Oblicz, ile potrzebujesz kalorii!
W tym miejscu możesz w łatwy sposób obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Wystarczy, że uzupełnisz poniższy formularz i wpiszesz poprawnie swoją płeć, wiek, wzrost, masę ciała, stopień aktywności fizycznej i cel diety. Na podstawie Twoich danych wybierzemy odpowiednią dietę dla Ciebie.”

Źródło: Dietetykpowszechny.pl
Strona: https://dietetykpowszechny.pl/ile-spozywac-kalorii/

Kalkulator Kalorii:

Na tej stronie można znaleźć dość dużo kalkulatorów na różne potrzeby. Na przykład:
1. Kalkulator Kalorii
2. kalkulator przemiany materii
3. Kalkulator BMI
4. Kalkulator spalania kalorii
5. Kalkulator odchudzania
6. Kalkulator idealnej wagi

Strona: https://kalkulatorkalorii.net/

80na20:

“W tym miejscu obliczysz, ile kalorii musisz spożywać, aby osiągnąć swój cel.
Kalkulator bazuje na wszystkich podstawowych parametrach niezbędnych do oszacowania zapotrzebowania kalorycznego. Pamiętaj jednak, że nie ma idealnego kalkulatora, który da 100% pewności co do wyniku. Natomiast nasz kalkulator wskaże najbardziej realny wynik, spośród wszystkich dostępnych.”

Źródło: 80na20.pl
Strona: https://80na20.pl/kalkulator-kalorii/

Strefa Mocy:

“Kalkulator kalorii za pomocą odpowiedniego wzoru oblicza PPM, czyli podstawową przemianę materii. Podczas obliczeń uwzględniane są takie czynniki jak waga, wzrost oraz wiek. Wybierając odpowiedni dla nas wskaźnik aktywności oraz cel, który chcemy osiągnąć, kalkulator oblicza kaloryczność na utrzymanie, zmniejszenie lub zwiększenie masy ciała. Nasz kalkulator oblicza wynik poprzez zastosowanie wzoru Harrisa-Benedicta.”

Źródło: Strefamocy.pl
Strona: https://strefamocy.pl/kalkulator-kalorii

Zdrowotne.pl:

“Nie wiesz co jeść i w jakich ilościach, aby cieszyć się idealnym zdrowiem i figurą? Oblicz swoje zapotrzebowanie na kalorie i sprawdź jaką zawartość kaloryczną mają Twoje ulubione produkty.”

Źródło: Zdrowotne.pl
Strona: https://www.zdrowotne.pl/kalkulator-kalorii

Just be fit:

“Kalkulator kalorii — co to jest?
Kalkulator kalorii Just be FIT to prosty w obsłudze program, dzięki któremu każdy może obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne swojego organizmu. Ponadto przyda Ci się, gdy masz w planach:
redukcję tkanki tłuszczowej,
zwiększenie masy mięśniowej,
utrzymanie stałej wagi. “

Źródło: Justbefit.pl
Strona: https://justbefit.pl/kalkulator-kalorii/

Scroll to Top